...nejde jen o Tibet...

Je Olympiáda fair play? Střílení do lidí ne!

Noviny s obsáhlými informacemi naleznete zde

Chcete-li nám s čímkoliv pomoci, ozvěte se prosím na tel. 605/701081.

 

ve čtvrtek 24. dubna 2008 se v čase od 14 do 21 hodin uskuteční v Praze

v prostoru mezi Hlavním nádražím a Opletalovou ulicí setkání s podtitulem

 ,,Lidská práva nejsou jen Tibet, olympijské hry nejsou jen sport."

Shromáždění svolané k příležitosti zasedání Českého olympijského výboru a delegátů českých sportovních svazů, kteří v té době budou zasedat v budově Automotoklubu, není voláním po bojkotu olympijských her. Jde o upozornění na fakt, že Olympijské hry nejsou jen o sportu.

Organizátoři shromáždění chtějí Českému olympijskému výboru připomenout,že lidská práva nejsou politickou záležitostí a diskuse o lidských právech nejsou politizováním olympijských her. Čínští organizátoři sami v roce 2001 veřejně spojili svou kandidaturu na pořádání her se zlepšením na poli lidských práv.

 

,,Vyzýváme Český olympijský výbor, aby sám jasně deklaroval svůj protest proti porušování lidských práv v Číně a Tibetu a v tomto duchu apeloval na Mezinárodní olympijský výbor".

 

Shromáždění doprovodí vystoupení řady hudebních skupin, jako je Jablkoň, Létající koberec, Vladimír Merta, Uraggan Andrew & Reggae Orthodox, Jiří Dědeček a další, výstava fotografií z Tibetu v prostoru Hlavního nádraží a prezentace organizací zabývajících se lidskými právy a Tibetem.

 

K této příležitosti vychází speciální číslo novin, které si můžete

stáhnout zde

http://www.lungta.cz/download/tibetske-noviny.pdf

 Protestnímu shromáždění, které proběhne v Praze 24. dubna 2008. Přijďte podpořit dobrou věc.

V rámci zmiňovaného setkání od 14.oo do 21.oo hod zahraje většina hudebních seskupení, které v uplynulých 20 letech vystoupily na akcích upozorňujících na porušování lidských práv v Číně a Tibetu. Program a další podrobnosti o aktuálním dění v Tibetu najdete například na internetových stránkách www.lungta.cz www.potala.cz nebo www.protibet.org  

 

V posledních 14 dnech se v České republice stala ve věci upozorňování na porušování lidských práv v Číně a Tibetu řada do této doby jen požadovaných kroků:

Ministr zahraničních věcí vydal 15.března 2008 prohlášení, dva dny poté se ve svém usnesení vyjádřila Česká vláda a 1.dubna 2008 se usnesla i Poslanecká sněmovna parlamentu ČR. Je důležité, aby se z provolání staly i činy. K tomu můžeme bezpochyby přispět i my svým zájmem o dění na druhém konci světa a uvědoměním si, že mír a lidská práva jsou nedělitelná.

Ve  středu 19.března od 18 hod. proběhne další demonstrace před čínskou ambasádou v Pelleově ulici na Praze 6, která reaguje na současnou situaci v Tibetu. Podpořte svobodu Tibetu svojí účastí na této demonstraci.

Více informací naleznete na www.lungta.czwww.potala.czwww.protibet.org