je občanská iniciativa lidí, kteří považují kozu za dobrého lidského přítele,
a když kozy chovají, nedělají to prvořadě pro užitek,
ale z lásky a pro potěchu okolí i svojí.

 

Záznam ze setkání ...

Záznam z jednání předsedy vlády ČR pana Stanislava Grosse a pana Stanislava Pence.

Dne 10.9.2004 se sešli předseda vlády ČR Stanislav Gross a aktivista lidských práv pan Stanislav Penc. Tématem rozhovoru byl zásah policie na technoparty v Boněnově na Tachovsku.

 Premiér na otázky Stanislava Pence vyjádřil následující stanoviska: 

-         Zásah české policie nařídil státní zástupce. V tomto případě bylo nezbytné jednat v souladu se zákonem na ochranu vlastnictví a osob. Předseda vlády zatím nemá žádný  poznatek, že by česká policie při zásahu v souladu s platnými zákony nepostupovala.

-         Co se týč internetové petice, která žádá poskytnutí vyhovujícího pozemku pro pořádání podobných akcí, vnímá premiér jako inspirativní, a proto vyjádřil ochotu přispět k řešení tohoto problému.

-         Stanislav Penc mluvil s předsedou vlády i o průběhu hladovky aktivisty Johna Boka. Premiér vyjádřil obavu o jeho zdraví a vyjádřil se i k podmínkách, které si jmenovaný aktivista klade. Premiér odstoupit nehodlá a splnění druhé podmínky, týkající informací o ohrožení bezpečnosti jeho rodiny bezpečnosti v souladu se zákonem.

-         Premiér byl dále informován o tom, že k otevřenému dopisu adresovanému premiérovi, který sepsali páni Ivan Martin Jirous a Stanislav Penc, se připojují další lidé.

 Stanislav Penc na jednání uvedl, že nezastupuje žádnou skupinu a důvodem jeho návštěvy je dlouhotrvající zájem o dodržování lidských práv a demokracie, což pan premiér ocenil.

 

 Stanislav Gross                                                                                   Stanislav Penc

 Předseda vlády České republiky                                                         Aktivista lidských práv

 


Spolek přátel koz, Kozí vršek, Poštovní schránka 13, 507 23  pošta Libáň
číslo účtu: Investiční a poštovní banka 166771008/5100
tel./záz.: 493/598 576 nebo 605/70 10 81
e-mail: info@kozy.cz

 

Za aktivitami spolku stojí Stanislav Penc


Zpět na HUDBOU PROTI NESVOBODĚ