je občanská iniciativa lidí, kteří považují kozu za dobrého lidského přítele, a když kozy chovají, nedělají to prvořadě pro užitek, ale z lásky a pro potěchu okolí i svojí. Spolek je součástí zapsaného spolku Milkovický přírodně společenský kroužek******************************
PŘIJEĎTE NA KOZÍ MEJDAN 2017!

Spolek přátel koz pořádá letos již po 17-té
KOZÍ MEJDAN

věnovaný kozám a svobodomyslnému způsobu života
od čtvrtka 3. srpna do pondělí 7. srpna 2017!

Na samotě MILKOVICE u Libáně okres Jičín (mezi Kopidlnem a Sobotkou a zámky Dětenice a Staré Hrady).

Nepřetržitá hudební produkce různých stylů , žánrů a provedení na dvou pódiích (ve stodole a na louce). K tomu autorská čtení, divadla, promítání filmů, malování, dětské hry, přednášky, koupání, procházky po okolí a další... Kozí mejdan je bez stánkařů, dealerů, ochranek a plotů. Je zajištěna vegetariánská kuchyně, moučníky, pekařské výrobky, wc, sprchy, pivo, víno, limo, zmrzlina. Koná se za každého počasí, vstupné dobrovolné, ceny lidové. Stanování v místě mezi stromy v sadu, půllitry s sebou, jinak pijete z kelímků, děti, psi a další rodinní miláčci vítáni. Chcete nám pomoci s přípravou Kozího mejdanu? Můžete přijet v podstatě již teď.
Kozí mejdan nemá stanoven program, proto kdo chce zahrát, ať přijede s nástrojem, nebo s kapelou!
 letacek 
Letacek A5 - stažení v PDF kliknutí na obrázek
plakat
     Plakat - stažení v PDF kliknutí na obrázek

******************************
ZDRAVÍ

Hlava operaceZkušenost je nepřenosná, i přesto vžít se do druhého je jedna ze základních rovin, co jednotlivce dělá člověkem.Jsem po sedmihodinové operaci mozku, při které jsem byl dvě hodiny v bdělém stavu. Část nádoru mně v mozku kvůli prorostlosti do důležitých funkcí musela zůstat. Teď odpočívám a dle lékařů, mám-li tu ještě nějaký čas být, ještě chvilku odpočívat musím.
Kdyby mně náhodou chtěl někdo pomoci při starosti o pět oslíků, 38 koz a kozlíků, statek s rozsáhlými pozemky a složenky, budu moc rád. Toto platí nejen teď, ale během celého roku. Na jaře začnou sena, kydání stájí, sbírání větví a kamení a další důležitá práce. Jak totiž říkala moje babička: „líná huba, holé neštěstí“.
Tyto řádky rozesílám na e-maily, kam jsem posílal informace o Kozích mejdanech a dalších aktivitách, co se mnou byly spojeny, s vědomím, že pro spoustu lidí je osobní sdělení nebo žádost o pomoc výzvou k výsměchu nebo nemístným radám. Vím ovšem, že jsou i dobří lidé a i takoví, co třeba uvítají možnost odpočinout si od tlaku velkoměsta a stresu všedního života v přírodě mezi zvířátky při smysluplné manuální práci. Od jara uvítám i krátkodobé návštěvy na rozptýlení samoty. Vhodné pro rodiče s dětmi, víkendy kamarádů nebo například i hudební skupiny. Milkovice se hodí i pro stmelování pracovních kolektivů. Všichni si zde najdou své. Ostatně proto jsem statek před skoro 18 lety kupoval a tvořil.
Děkuji i za případné sdílení nebo přeposlání těm, co by se jim tato informace mohla hodit. V případě, že o informace ode mne již nemáte zájem, napište a já Vám již nic posílat nebudu.
31.ledna 2017
Se srdečným pozdravem

Stanislav Penc


********************

Stanislav Penc

info@stanislavpenc.cz

Moc by se nám hodila pomoc člověka, který má kladný vztah k zemědělské technice, vzláště pak k traktorům Zetor Super 50 a strojům k němu na zapojení.

********************