je občanská iniciativa lidí, kteří považují kozu za dobrého lidského přítele, a když kozy chovají, nedělají to prvořadě pro užitek, ale z lásky a pro potěchu okolí i svojí. Spolek je součástí zapsaného spolku Milkovický přírodně společenský kroužekVážení,

Spolek přátel koz pořádá 20. ročník kulturně společenské slavnosti

Kozí mejdan

Už je to přes dvacet let, co historický statek Milkovice ožil kulturním a společenským životem. Za tuto dobu se zde podařilo vytvořit unikátní prostředí se soužitím člověka s oslíky a kozami, přírodní park, zázemí pro krátkodobé relaxační návštěvy, hudební zkušebnu, herní salónek a knihovnu.

V letošním roce se snad podaří dokončit stálou expozici Kozího muzea, výpravnou a vzdělávací stezku především pro školní děti a zázemí pro možný turistický kemp. Zvířata nezabíjíme, stromy nekácíme, křoví nelikvidujeme, kořalku nepálíme. I proto je místo vhodné pro školní exkurze a výlety. Je možné zde uspořádat setkání přátel nebo např. školní sraz. Milkovice se nacházejí na rozmezí Polabské nížiny a Českého ráje (mezi Kopidlnem, Sobotkou a zámky Dětenice a Staré Hrady).

Každoročně se v Milkovicích koná během srpnového úplňku – pod heslem "jaké si to uděláme, takové to budeme mít" – KOZÍ MEJDAN.

Jde o kulturně-společenskou slavnost pořádanou na podporu koz a svobodomyslného způsobu života.

Letos proběhne od čtvrtka 30. července do pondělí 3. srpna 2020.

Plakát a letáky ke stažení po kliknutí na obrázek.

Slavnost je bez stánkařů, dealerů, ochranek a plotů.

Na místě je vegetariánská kuchyně, moučníky, pekařské výrobky, pivo, víno, limo, wc, sprchy.

Děti, psi a další rodinní miláčci jsou vítáni. Stanování mezi stromy v sadu. Vstupné dobrovolné, ceny lidové.

Hraje se na dvou pódiích – na louce a ve stodole. Muzikanti, divadelníci, básníci: program se dopředu netvoří, tudíž může přijet zahrát v podstatě každý.

Líbí-li se Vám tyto aktivity, tak jste do Milkovic srdečně zváni.

Srdečně zdraví a krásné dny přeje

Stanislav Penc

Email pro případné dotazy a upřesnění info@kozy.cz.