je občanská iniciativa lidí, kteří považují kozu za dobrého lidského přítele, a když kozy chovají, nedělají to prvořadě pro užitek, ale z lásky a pro potěchu okolí i svojí. Spolek je součástí zapsaného spolku Milkovický přírodně společenský kroužek******************************

Prosím pomozte Milkovicím.

******************************

30. LISTOPAD 2017

Vážení,

dne – 30. listopadu – je to 18 let, co žiji na samotě v Milkovicích u Starých Hradů. Během tohoto pro lidský život nemalého období chovám osly a kozy, které nezabíjím. Starám se o louky a pastviny, které ničím nepostřikuji, a o staré sady, kde stromy nekácím a keře nevymlacuji. Jednou do roka, během srpnového úplňku, pořádám kulturně-společenskou slavnost věnovanou kozám a svobodomyslnému způsobu života. Jde o ryze nekomerční setkání v přírodě, kde nejsou vstupenky, ochranky, stánkaři, dealeři, a program probíhající na dvou podiích se netvoří předem, ale vzniká spontánně. To celé pod heslem "jaké si to uděláme, takové to budeme mít". Celá léta poskytuji nejen školním výletům, dětským kroužkům či oddílům možnost přijet se podívat na to, jak se žije na statku, a pohladit si oslíky a kozenky. Statek také slouží jako možnost zázemí pro krátkodobé odreagování od tlaku velkoměst a stresového života. V neposlední řadě vychovávám dvě děti, které se v Milkovicích narodily.

Přesto idylka mého života (ostatně jako bohužel u mnohých z nás) byla přerušena těžkou nevyléčitelnou nemocí v podobě nádoru na mozku. Aby toho nebylo málo, tak se rapidním způsobem zhoršil již tak špatný stav historické stodoly, která tvoří zázemí pro zvířátka, stavební dominantu v kraji a během kozích mejdanů je zde umístěno jedno z pódií.

 

Vzhledem ke shora popsanému je zřejmé, že bez cizí pomoci se neobejdu, mám-li stodolu zachránit.

Jelikož nemám jinou možnost, tak veřejně žádám o pomoc v nákupu materiálu na výměnu krovu a obnovu milkovické stodoly.

Bankovní účet, kam lze poslat jakoukoliv částku je:

Poštovní spořitelna 212512585/0300

Moc děkuji za pomoc. (Na dar je možné vystavit doklad pro odečet základu daně).

Uvítám manuální pomoc při obnově během příštího roku, dle vašich možností, času a chuti. Kontakt na dobré tesaře, klempíře, pokrývače, kopáče a stavební dozor uvítám a moc děkuji

Prosím všechny ty, kterých se mohla tato naléhavá prosba dotknout, aby byli k mému počínání schovívaví.

Přeji vše dobré

Stanislav Penc

Za sdílení nebo přeposlání tohoto dopisu lidem dobré vůle děkuji.


******************************
ZDRAVÍ

Hlava operaceZkušenost je nepřenosná, i přesto vžít se do druhého je jedna ze základních rovin, co jednotlivce dělá člověkem.Jsem po sedmihodinové operaci mozku, při které jsem byl dvě hodiny v bdělém stavu. Část nádoru mně v mozku kvůli prorostlosti do důležitých funkcí musela zůstat. Teď odpočívám a dle lékařů, mám-li tu ještě nějaký čas být, ještě chvilku odpočívat musím.
Kdyby mně náhodou chtěl někdo pomoci při starosti o pět oslíků, 38 koz a kozlíků, statek s rozsáhlými pozemky a složenky, budu moc rád. Toto platí nejen teď, ale během celého roku. Na jaře začnou sena, kydání stájí, sbírání větví a kamení a další důležitá práce. Jak totiž říkala moje babička: „líná huba, holé neštěstí“.
Tyto řádky rozesílám na e-maily, kam jsem posílal informace o Kozích mejdanech a dalších aktivitách, co se mnou byly spojeny, s vědomím, že pro spoustu lidí je osobní sdělení nebo žádost o pomoc výzvou k výsměchu nebo nemístným radám. Vím ovšem, že jsou i dobří lidé a i takoví, co třeba uvítají možnost odpočinout si od tlaku velkoměsta a stresu všedního života v přírodě mezi zvířátky při smysluplné manuální práci. Od jara uvítám i krátkodobé návštěvy na rozptýlení samoty. Vhodné pro rodiče s dětmi, víkendy kamarádů nebo například i hudební skupiny. Milkovice se hodí i pro stmelování pracovních kolektivů. Všichni si zde najdou své. Ostatně proto jsem statek před skoro 18 lety kupoval a tvořil.
Děkuji i za případné sdílení nebo přeposlání těm, co by se jim tato informace mohla hodit. V případě, že o informace ode mne již nemáte zájem, napište a já Vám již nic posílat nebudu.
31.ledna 2017
Se srdečným pozdravem

Stanislav Penc


********************

Stanislav Penc

info@stanislavpenc.cz

Moc by se nám hodila pomoc člověka, který má kladný vztah k zemědělské technice, vzláště pak k traktorům Zetor Super 50 a strojům k němu na zapojení.

********************