je občanská iniciativa lidí, kteří považují kozu za dobrého lidského přítele,
a když kozy chovají, nedělají to prvořadě pro užitek,
ale z lásky a pro potěchu okolí i svojí.

 

Autoři

Vážení pánové,

      Z pověření pana předsedy vlády Vás ubezpečuji, že pan premiér se nikdy nevyhýbá otevřené a věcné diskusi. Je však přesvědčen, že diskuse o  vážných problémech vyžaduje nejen odpovídající formu, ale také upřímný zájem o skutečný dialog.  Vámi zvolený způsob prezentace názorů lze jen obtížně do této kategorie zahrnout.

      Vaši charakteristiku  zásahu policejních složek vůči některým účastníkům CzechTek u Boněnova na Tachovsku nepovažujeme za objektivní. Žijeme v demokratické společnosti, kde ochrana soukromého vlastnictví patří ke klíčovým povinnostem státu a tato zásada je v demokratickém světě obecně uznávána. Navíc je zřejmé, že organizátoři zmíněné akce zvoleným postupem nerespektovali jak platné zákony, tak i obyčejnou lidskou slušnost.

      Policie ČR neměla v úmyslu proti účastníkům akce zasáhnout do doby, než bylo na chování účastníků podáno nájemcem pozemků trestní oznámení a byl vydán pokyn státního zástupce k vyklizení pozemku.

      Máte – li však pochybnosti o postupu policejních složek při vlastním zásahu, je nanejvýš potřebné obrátit se na Inspekci ministra vnitra, která záležitost prošetří a v případě pochybení vyvodí kárnou nebo trestní odpovědnost vůči konkrétním viníkům, či přímo podat trestní oznámení pro propagaci hnutí, směřujících k potlačování lidských práv a svobod.

Děkuji za pochopení.

 S pozdravem

  

                                                                      Ing. Aleš Šulc
Vedoucí Úřadu vlády ČR


Spolek přátel koz, Kozí vršek, Poštovní schránka 13, 507 23  pošta Libáň
číslo účtu: Investiční a poštovní banka 166771008/5100
tel./záz.: 493/598 576 nebo 605/70 10 81
e-mail: info@kozy.cz

 

Za aktivitami spolku stojí Stanislav Penc


Zpět na HUDBOU PROTI NESVOBODĚ