je občanská iniciativa lidí, kteří považují kozu za dobrého lidského přítele,
a když kozy chovají, nedělají to prvořadě pro užitek,
ale z lásky a pro potěchu okolí i svojí.

 


Zajímavosti a fotogalerie

Znamení kozy

Pohlednice
Souhvězdí koz

 

Víte že ...
Výtvarná díla

 

Hry
Kozy na zámkách

 

Našli jsme za Vás
Kozy ve filmu

 

Místa, ulice po kozách pojmenovaná
 

 

Lidé, pomníky atd. a jejich jména
po kozách pojmenované

 

  Znamení kozy

Celoroční čínský horoskop na rok 2002 -- rok Koně

 

Koza -- Wei - máte před sebou klidný rok 

1.2.1919- 19.2.1920, 17.2.1931 - 5.2.1932, 5.2.1943 - 24.1.1944, 24.1.1955 - 11.2.1956, 9.2.1967 - 29.1.1968, 28.1.1979 - 15.2.1980, 15.2.1991 - 3.2.1992

Koza se raději drží v pozadí a pozoruje. Většinou působí bezstarostně a netrvá tvrdohlavě na prosazení svého názoru. Koza je schopná přizpůsobit se druhým bez toho, aby při tom ztratila svou tvář -- i když její okolí má takovou přizpůsobivost často za slabost. Ale Koza je jednoduše tak flexibilní a moudrá, že neprosazuje svůj názor za každou cenu. Z každé situace se snaží udělat to nejlepší -- a to pro ni může znamenat také jednou sejít z vytýčené cesty. V jádru svého srdce Koza ví velice přesně, co chce a ví i to, jakými prostředky by mohla nejlépe dosáhnout svých cílů. Je-li Koza nespokojená, může se ukázat i z jiné stránky: Potom lamentuje a kritizuje. Neuzná ani své vlastní chyby a za vše dělá odpovědné okolí. Její ctižádost se drží v mezích. Často se cítí v zaměstnaneckém poměru lépe než ve vedoucí pozici. Kozy jsou všeobecně oblíbené, často jsou podceňovány. V partnerství jsou snášenlivé a schopné přinášet oběti. Ale dlouho prověřují, než se rozhodnou.

V roce Koně sice nemůžete počítat s obrovskými skoky, ale za to ani s velkými ztrátami. Podaří se vám vyřešit mnohé problémy, které vás zatěžovaly již v minulosti. Nebo dojdete k názoru, že to, co se kdysi odehrálo, bylo jen ve váš prospěch. Na pracovišti se vše vyvíjí podle vašich představ. Máte pocit, že vám jde vše snadněji od ruky než jindy. Také si na víc troufnete. S potěšením zjistíte, že vám práce dělá radost. A když se jednou něco nepovede, nemusíte to hned považovat za osobní prohru. Zkuste to jednoduše ještě jednou. Finanční situace je v tomto roce uklidňující. Věnujte se více zdraví, neberte zdravotní problémy na lehkou váhu. Váš imunitní systém nepracuje v tomto roce zrovna nejlépe. Infekční onemocnění a nachlazení by vás mohlo dlouho pronásledovat, jestliže něco proti tomu nepodniknete. Soukromý život se vyvíjí příznivě. Především ve všech záležitostech týkajících se rodiny zažijete mnoho radosti. Možná, že se budete muset z obchodních nebo soukromých důvodů vydat na cestu -- ale ve vašich čtyřech stěnách se stejně cítíte nejlépe. Máte rádi kolem sebe svou rodinu a trávíte mnoho času s partnerem. Zvláště příznivými měsíci pro vás budou březen, červenec a listopad, kdy byste mohli být silně zamilovaní. Ten, kdo se chce s někým seznámit, má v těchto měsících také nejlepší šance na osudová setkání. Nezapomeňte, že partnerství s Buvolem by se mohlo vyvíjet spíše složitě -- oproti tomu s jedinci narozenými ve znamení Zajíce, Kozy nebo Vepře byste si mohli velice dobře rozumět.

Užitek a škody spolu velice úzce souvisí, moudří jedinci proto vždy počítají s obojím.

 

 

 


Spolek přátel koz, Kozí vršek, Poštovní schránka 13, 507 23  pošta Libáň
číslo účtu: Investiční a poštovní banka 166771008/5100
tel./záz.: 493/598 576 nebo 605/70 10 81
e-mail: info@kozy.cz

 

Za aktivitami spolku stojí Stanislav Penc