Doslovný přepis telefonátu panu Paroubkovi z trutnovského open air festivalu (20.8.2005)

Stanislav Penc: ...je potřeba si uvědomovat, že naše aktivita vyplývá z toho, že jsme demokraté. Nejme komunisti a nikdo podobný. To znamená, že se řídíme ústavou a listinou základních práv a svobod. Chci proto přečíst paragraf 23: Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený listinou. (potlesk) To je ten paragraf a teď, co se bude dít. Máme mobilní telefonní číslo na premiéra tohoto státu pana Paroubka (řev) a on o tom neví, ale až dotelefonujeme, tak vám ho všem prozradíme, kdo by si s ním chtěl popovídat. (smích)

Zdeněk Suchý: Deset tisíc z vás bude mít jeho osobní telefonní číslo, ale my ho nebudeme mlátit, my mu můžeme telefonovat! To mi připomíná, že jedna producentka, která se jmenuje Deana Jakubisková - ona je strašně protivná a ubližovala lidem na filmu - a tak se na ni celý štáb domluvil a poslal ji přes internet mailem bibli do telefonu, takže ji chodilo asi dvacet tisíc zpráv a ona ten telefon vyhodila. Ale nebudeme zdržovat. Dámy a pánové, zkusíme, kdo to zvedne. Musíte být potichu, nesmíte telefonovat a neprozraďte se hned. A uvidíme, jestli nás všechny zavřou! Pozor, zvoníme... Ticho, ticho. Už se zvoní...

Jiří Paroubek: Paroubek.

Stanislav Penc: Stanislav Penc je mé jméno, dobrý den! Pane Paroubek, já se vám omlouvám, že vás ruším v sobotu, ale já jsem teď na trutnovském festivalu a to je taková zábava, kde jsou stejní lidí, jako byli na CzechTeku. Vypadají stejně, když se tak na ně koukám. My jsme si říkali, že by vám určitě nevadilo, protože jste přece jenom předseda vlády České republiky, abyste k deseti tisícům lidí promluvil a vzkázal jim něco přes telefon. Byl byste tak ochoten, prosím?

Jiří Paroubek: Proč ne? (řev)

Stanislav Penc: To jsou lidi, kteří tady čekají na vaše povídání.

Jiří Paroubek: Takže, vážení přátelé, přeju vám hezkou zábavu a hezky se bavte celý večer. (řev, pískot)

Stanislav Penc: Pane Paroubek, slyšíme se ještě? Pane Paroubek? Pan Proubek to položil... (řev, pískot)

Zdeněk Suchý: Tak tohle není špatný! Tohle není špatný, dámy a pánové, doufám, že se u toho alespoň posral. (řev) A teď vám chci přečíst číslo telefonu! Diktujeme. Napište si ho telefonu, pokud se ho budete chtít na něco zeptat. Já se omlouvám Kurtizánám - ještě vteřinku! Nezlobte se, ale tohle stojí za to, ne? To je super, to mě baví!

Stanislav Penc: Přátelé, my doufáme, že kdo z vás chodí do škol, že si zapamatují, že i stávky se dají dělat legračně a že nám jde o nějakou podstatnou věc. 

Zdeněk Suchý: Pojďme na to číslo... Představte si, jak Paroubek sedí, má nasráno v kalhotách a zahazuje telefon... (smích)

Stanislav Penc: Tak přátelé: šest nula dva - třicet devět - třicet - dvacet devět!

Zdeněk Suchý: Šest nula dva - třicet devět - třicet - dvacet devět - premiér České republiky! Volejte mu!


Zpět na HUDBOU PROTI NESVOBODĚ