Před skoro třemi roky jsem kandidoval v parlamentních volbách jako nezávislý za Stranu zelených. Ke zvolení mi chybělo 75 hlasů. Do Strany zelených jsem vstoupil, jelikož jsem považoval za důležité, aby se ze strany do té doby málo čitelné a rozhádané stala strana soudržná, která si je vědoma své zodpovědnosti v prosazování jasných pravidel trvale udržitelného života a respektu k lidským právům. Moje snaha o akceschopnost krajské organizace SZ v Královéhradeckém kraji mě vynesla do jejího čela. Stal jsem se předsedou Krajské organizace a byl jsem delegáty sjezdu SZ zvolen do Republikové rady.

Zelení se poprvé ve své historii dostali do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a posléze do Vlády ČR. Martin Bursík si mě vybral jako poslaneckého asistenta na poloviční úvazek. Na živnostenský list mě kancelář poslanecké sněmovny měsíčně fakturovala částku 12 tis. Kč.

Byl jsem přesvědčen, že politický styl a jasné programové cíle Zelených jsou přínosem pro českou politickou scénu. Bohužel zhrzenost, osobní ambice, malost a nemístná ctižádost, která se ze Strany zelených vynořovala na veřejnosti dlouhou dobu přes sdělovací prostředky, měla za výsledek propadák v Krajských a senátních volbách. Ani zářijový sjezd SZ, který do čela zvolil jasně vyprofilované osobnosti napojené na občanské iniciativy, na tomto obrazu zda se nic nezměnil. Jasná politická vize     a cíl Martina Bursíka byla ve veřejném prostoru zastíněna malostí hrstky spolustraníků. Aktivity některých členů SZ po těchto podzimních volbách, které jsou motivovány osobní ctižádostí na místo práce pro celek mě vedou k tomu, abych si jasně uvědomil, kde je ve veřejném prostoru pro mně místo.


PARLAMENTNÍ VOLBY 2006


Stanislav Penc kandidoval v posledních  parlamentních volbách v roce 2006 jako nezávislý na prvním místě za Stranu zelených v Královehradeckém kraji Strana zelených získala v těchto parlamentních volbách 6 poslaneckých mandátů. Svůj hlas jí dalo přes 336tisíc občanů České republiky. V královehradeckém kraji získala čtvrtý nejvyšší výsledek ze všech krajů. Hlasovalo pro ni skoro 20tisíc voličů. Stanislava Pence - lídra kandidátky zelených v kraji preferenčním hlasem podpořilo 7.8% z nich. Ze 340 kandidátů zelených je to v preferencích 6 největší výsledek. Poslanecký mandát "unikl" o 75 hlasů 

  

Více informací o Stanislavu Pencovi a jeho kandidatuře do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR naleznete po kliknutí na plakát.KRAJSKÉ VOLBY 2008

Vážení,
v těchto volbách do Krajského zastupitelstva v Královéhradeckém kraji  jsem kandidoval za Stranu zelených  na čtvrtém místě kandidátní listiny. Získal jsem dohromady 15.93% preferenčních hlasů. To je čtvrtý nejlepší výsledek ze všech 716 kandidátů za Stranu zelených.
Královéhradecký kraj byl ve výsledku třetí ze třinácti krajských kandidátek. SZ se bohužel v žádném kraji do Krajských zastupitelstvech  nedostala.  
Všem podporovatelům a voličům děkuji.

Více informací o Stanislavu Pencovi a jeho kandidatuře do krajského zastupitelstva Královéhradeckého kraje naleznete po kliknutí na plakát.

Další podpory po kliknutí zde

Zdravotní poplatky

01:46

 

instituce demokracie

01:00

 

Nemocnice a.s.

01:49

 

ke zdravotnictví

03:47

 

Proč jít k volbám

01:06

 

proč volit Stranu zelených?

00:54

 

kompetence kraje

01:0

 

o čem je krajské zastupitelstvo

02:5

 

dluhy v kraji

01:33

 

K dopravě

01:07

 Televizní diskuze RTA a regionálních Deniků z Jičína naleznete zde